Kdo jsme

Občanské sdružení ZDRAVÝ ROŽNOV vzniklo jako otevřené sdružení lidí, kteří se nadchli myšlenkami obsaženými v mezinárodním projektu Zdravá města Světové zdravotnické organizace (WHO), a vzali si za cíl prosazovat tyto myšlenky v našem městě, s cílem oficiálního přistoupení Rožnova k tomuto projektu.

Od podzimu 2004 je Rožnov členem Národní sítě Zdravých měst jako přidružený člen zejména díky aktivitě našeho sdružení. 18. dubna 2006 pak zastupitelstvo města schválilo přistoupení Rožnova p. R. do Národní sítě Zdravých města jako řádného člena.

Naše členská základna

K 31. říjnu 2012 má sdružení 23 řádně registrovaných členů (viz níže) a sedm příznivců. Věkem jsou naši členové v rozpětí od dvaceti do téměř sedmdesáti let. Věkový průměr našich členů je přibližně 40 let. Tvoříme bohaté spektrum i co se týče vzdělání či stranické náklonosti. Jsou mezi námi lidé s ukončeným základním vzděláním, zrovna tak jako s doktorským titulem. Jsou mezi námi pravicově orientovaní lidé, stejně jako bývalý člen ČSSD, či sympatizant KDU-ČSL.

Pět našich členů bylo zvoleno ve volebním období 2002-2006 do městského zastupitelstva a dva do městské rady. Naši členové jsou aktivně zapojení do činnosti komisí při radě města, a to v komisi životního prostředí, prevence kriminality, výstavby a územního plánování,komisi pro tělovýchovu a sport, kulturní, mediální, sociální a bytové komisi.

Základ sdružení se sešel již v občanském sdružení Koalice za přírodu Beskyd, jehož hlavní činností bylo a je zabránit OKD Ostrava v těžbě uhlí u Frenštátu pod Radhoštěm. V rámci tohoto sdružení bylo uspořádáno mnoho akcí, lze například jmenovat putovní výstavu o těžbě uhlí a následcích důlní činnosti na Ostravsku (více než 24 měst v ČR), velké Předvolební fórům s kandidáty hlavních politických stran před volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR na téma: Těžba uhlí v Beskydech, publikační činnost, atd.

Seznam členů

D. Lapčík,
V. Křeménková,
Z. Mrlíková,
P. Kopecký,
K. Gardaš,
A. Kudláková,
J. Mikulášková,
I. Lukáš,
P. Telčer,
M. Kubín,
K. Kosová,
A. Valasová,
V. Valasová,
M. Kubínová,
J. Baier,
V. Bajer,
B. Mikolajková,
B. Vořechovská,
M. Krieglerová,
L. Husková,
M. Kašparová,
M. Šťastný,
Z.Solanská

Komentáře (0)

Poslední aktualizace: 31.10.2012