24.04.12 Zdravý Rožnov ke Dni Země: Otvírání studánky v Mokrém

V neděli 15. dubna mrholilo. Mnozí asi nevystrčili z domu ani nos. Skupinku členů Zdravého Rožnova – občanského sdružení a jejich příznivců mrholení neodradilo. Cílem vycházky byla studánka v Mokrém na Dolních Pasekách, ke které se vydali nadšenci pro přírodu přes kopec Chlacholov.

Každým rokem studánku otvírají tím, že si u ní zazpívají a studánce i okolí uleví od odpadků. V minulých letech se zdálo, že smetí kolem ubývá, letos bylo nasbíráno daleko více igelitek, jejichž obsah byl posléze roztříděn u kontejnerů s tříděným odpadem.

Druhou akcí Zdravého Rožnova ke Dni Země je V. Ekologiáda. Termín konání je přesunut z 25. dubna na středu 2. května. Místo i obsah akce se nemění. Na deseti stanovištích v městském parku budou tříčlenná družstva základních škol Mikroregionu Rožnovsko řešit otázky na téma: jak chránit a udržovat životní prostředí. Pro všechny soutěžící děti jsou připraveny "malé odměny". Hlavní výhrou je putovní keramická „Zeměkoule“. Loni ji získali sedmáci ze ZŠ Záhumení, předloni ze ZŠ Pod Skalkou.

Akce se koná ve spolupráci s ČSOP Salamandr a Radhošť, občanským sdružením Domov srdce, Svazem diabetiků a studenty SŠZePř. Finančně je podpořena grantem města Rožnova.

V mokrém V mokrém Keramická zeměkoule


Poslední aktualizace: 27.09.2005